Model Knaus Eurostar łączy jak żaden inny najnowszy design z technicznymi rozwiązaniami. Na powierzchni 2,50 m szerokości i do 5,90 m długości nie brakuje do szczęścia niczego – przeciwnie: ten dom na 4 kołach sprosta Państwa najwyższym wymaganiom co do ciepła i przytulności wnętrza oraz przemyślanej funkcjonalności.

Przyczepa EUROSTAR już na pierwszy rzut oka jest okazem o czystym, spójnym innowacyjnym design. Poczynając od przedniej części 3D kończąc na tyle z charakterystycznymi tylnymi lampami Multi-Hybrid z trójkątnymi odblaskami.
Światową nowością jest projekt ścian bocznych „Freedom of Design”.

Dzięki specjalnej, innowacyjnej technice Digital Imaging Technology można nadrukować bezpośrednio na ścianie odpowiedni wzór – bez jakichkolwiek widocznych krawędzi. Zaletą tej metody jest doskonały efekt 3D, który przyciąga wzrok oraz dzięki idealnie gładkiej

powierzchni zapobiega osiadaniu wszelkiego brudu na ścianach bocznych. Również we wnętrzu przyczepy zauważalna jest kontynuacja wysokiej jakości projektu zewnętrznego: ustawna kuchnia w kształcie „L” z ekskluzywnym wyposażeniem jak np. kuchnia Gourmet (opcja) zlewozmywak ze stali szlachetnej z ociekaczem czy składany kubeł na śmieci.

Dzięki podwójnej podłodze multifunkcyjnej jest znacznie więcej miejsca na przechowywanie rzeczy. W podłodze jest również ukryty, ale dobrze dostępny i ogrzewany moduł zaopatrzeniowy oraz zbiornik na wodę czystą. Podłoga multifunkcyjna zapewnia znacznie lepszy środek ciężkości, przez co prowadzenie przyczepy jest łatwiejsze.

Nowością jest element dachu, dostępny jako opcjonalne wyposażenie przyczepy, w którym jest możliwość zamontowania klimatyzacji, oświetlenia Ambiente, okna dachowego Midi-Heki czy telewizora.